امـروز : دوشنبه, 29 بهمن 1397
صفحه اصلی درباره همایش پیام دبیر علمی همایش
مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

پیام دبیر علمی همایش:


به نام خدای شفیع و صبور
خداوند دانش، خداوند نور


باعث خوشحالی است که سالی دیگر مصادف با هفته بهداشت روان از تاریخ ۲۶ تا ۲۹ مهر ماه سال ۱۳۹۷ در سی و پنجمین همایش سالانه انجمن علمی روان‌پزشکان در خدمت جامعه بزرگ و همراهان صمیمی روانپزشک و سایر حرفه‌مندان حوزه سلامت روان هستیم. در این همایش ۴ روزه تلاش کرده‌ایم که علاوه بر ارائه و مرور تازه‌های  علمی و پژوهشی در حوزه‌های مختلف سلامت روان و روان‌پزشکی، فرصتی ایجاد شود تا امکان مشارکت حداکثری شرکت‌کنندگان در بحث‌ها و تبادل اندیشه فراهم گردد.
از میان ۷۴ مقاله ارسال شده به دبیرخانه همایش، پس از داوری توسط اعضا کمیته علمی تعداد ۲۰ مقاله جهت ارایه شفاهی و ۲۹ مقاله جهت پوستر پذیرفته شدند. با همکاری آقای دکتر ضرغامی، مدیر مسئول و سردبیر محترم Iranian Journal of Psychiatry and Behavioral Sciences و حمایت دانشگاه علوم پزشکی مازندران چکیده تمامی مقالات پذیرفته شده در شماره ویژه‌ای از این مجله وزین چاپ خواهند شد.
در طی این ۴ روز، ۲۵ سمپوزیوم و پنل در حوزه های مختلف سلامت روان و روان‌پزشکی ارایه می‌شوند. سعی شده از حضور صاحب نظران برجسته در این نشست‌ها استفاده شود. از برنامه‌های مهم این همایش، اهدای جایزه استاد داویدیان و جایزه افشین یداللهی می‌باشد. امید داریم که با انتخاب افراد پزشک و روان‌پزشک جوان و دوستان غیر روان پزشکی که گام‌های مهمی جهت ارتقای بهداشت روان کشورمان برداشته‌اند توانسته باشیم علاوه بر بزرگداشت آن دو  عزیز زنده یاد،‌ شوق و انگیزه تلاش گران این عرصه را ارتقاء دهیم.  
متاسفانه جامعه ما امسال درگیر بحران‌های غیر قابل پیش‌بینی شده که برگزاری همایش نیز در این میان مصون نمانده است. چند تن از سخنرانان مدعو و صاحب نام به دلیل برخی محدودیت‌ها  قادر به شرکت در همایش نشدند. لذا سخنرانی‌های کلیدی ما محدود به سه سخنرانی شده است.
در راستای مسئولیت همه ما در حفظ طبیعت و محیط زیست، بر آن شدیم در همایش جاری از انتشار پوسترهای متعدد و کتابچه همایش پرهیز کنیم و با استفاده از فضای مجازی و سایت انجمن علاوه بر ایجاد رابطه‌ای نزدیک‌تر، کتابچه چکیده سمپوزیوم و سخنرانی‌ها را به صورت الکترونیک منتشر نماییم.
در انتها‌ از فرصت پیش آمده استفاده کرده و از رییس همایش ‌خانم دکتر مریم رسولیان و تمامی اعضای کمیته همایش، کمیته علمی و کمیته اجرایی همایش که در این یک سال صبورانه و مشتاقانه برای برپایی هر چه بهتر همایش زحمت کشیده اند و بسیار از آنها آموختم تشکر می کنم. از تمامی شرکت‌کنندگان نیز که با حضور گرمشان باعث دلگرمی و همبستگی جامعه روان‌پزشکی می‌باشند سپاس‌گزارم. باشد که با لبخندی از سر رضایت این روزها را در کنار هم بگذرانیم.


دکتر کتایون رازجویان- دبیر علمی همایش