امـروز : دوشنبه, 29 بهمن 1397
صفحه اصلی درباره همایش پیام رئیس همایش
مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

پیام رییس همایش:


سی‌و پنجمین همایش سالانه انجمن علمی روانپزشکان در مهر 97 برگزار خواهد شد. همایش‌های سالیانه بستری برای تبادل علمی، طرح موانع پیشرفت علم در رشته، تازه شدن دیدار همکاران و تقویت جامعه علمی رشته است. فارغ از محتوا،  همایش‌ می‌تواند به تعمیق و توسعه علم کمک کند، برگزاری منظم همایش خود به طور مستقل یک رخداد فرهنگی است. آدم‌ها می‌آیند و می‌روند، روزها و سال‌ها در گذرند، زندگی‌ها می‌گذرند، اما رخدادهای ماندگاری این گذرها را به هم وصل می‌کند، یکی از این رخدادهای ماندگار همایش سالیانه است، هویت مستقل همایش خود ارزشی ماندگار است. حفظ ماندگاری‌ها در جریان روزمره‌گی‌ها، فرهنگ را می‌سازند و همایش‌های سالیانه انجمن یکی از این فرهنگ‌ سازهاست. فارغ از این که کی باشد و کی نباشد، همایش هست، قدر آئین‌ها و مراسم را دانستن خود زمینه تقویت روح جمعی، پیوستگی و یگانگی است و باشد که اجتماع روانپزشکان در همایش‌ها جامعه روانپزشکی پویایی را شکل دهد.
فراهم بودن بستر مناسب، شرط مهم در تولید علم است، استفاده مناسب از فضا به همراه پشتکار و هدفمندی، می‌تواند حاصلی به جای‌گذارد. ساختن فضا نیاز به مشارکت جمعی دارد و بهره‌برداری از فضا مشارکت فردی و هدف‌گذاری شخصی را می‌طلبد.
در شرایط افتصادی اجتماعی فعلی و نیاز به همدلی در کاهش آلام مردم، همکاران و جامعه، علیرغم تفاوت دیدگاه‌ها، اولویت‌ها و سلایق، توافق بر مشترکات و پیگیری اهداف مشترک و مورد توافق اکثریت تنها راه همبستگی، رشد و توسعه  جامعه روانپزشکی و اعتبار روانپزشکان است. امید است شکل‌گیری این اعتبار یک سرمایه‌ی اجتماعی برای خدمت مناسب و مؤثر را به جامعه و حرفه فراهم کند.


مریم رسولیان ـ رئیس همایش