جدیدترین اخبار و اطلاعیه های سی و  ششمین همایش سالیانه انجمن روانپزشکان ایران

 

 

 

📋 کتابچه‌ی سی و ششمین همایش سالانه‌ی انجمن علمی روان‌پزشکان ایران

۲۳ تا ۲۶ مهر ماه ۱۳۹۸

تهران

#همایش_سی‌وششم

 


 

 

📋 در این همایش، کتابچه‌‌ی چکیده مقالات چاپ نخواهد شد بلکه به صورت نسخه‌ی الکترونیک طی روزهای آینده از طریق همین کانال، کانال تلگرامی انجمن علمی روان‌پزشکان ایران و سایت همایش در اختیار شرکت کنندگان محترم قرار خواهد گرفت.( تاریخ 98/07/23)

دکتر الهه معماری و دکتر آلاله بهرامیان دستیاران روان‌پزشکی دانشگاه‌های علوم پزشکی شیراز و ایران در حال آماده کردن این کتابچه هستند.

 

 


 

📋امکان ویژه برای شرکت‌کنندگان همایش

روان‌پزشکان محترم می‌توانند طی چهار روز همایش با نشان دادن کارت نظام پزشکی از سرویس سی آی پی فرودگاه مهرآباد ترمینال ۱ با ۴۰% تخفیف استفاده کنند.( تاریخ 98/07/22)

 


 

(تاریخ 1398/07/21 )

 

 

 


 

📋 نشست خبری سی و ششمین همایش سالیانه انجمن علمی روان‌پزشکان ایران با حضور رئیس و دبیران همایش و نمایندگان رسانه‌های عمومی (تاریخ 98/07/14)


📋 یکی از بخش‌های همایش سی و ششم انجمن علمی روان‌پزشکان، بخش “پروشگاه ایده ” است. پروشگاه ایده مکانی برای طرح ایده‌هایی نو در راستای ارتقای سلامت روان جامعه با هدف جلب همکاری سایر افراد جهت اجرای این ایده‌هاست. شکل پروژه‌ها اساسا محدودیتی ندارد و می‌تواند به صورت پژوهش، راه اندازی کمپین، تالیف و ترجمه، تهیه فیلم و آثار هنری باشد. مخاطبین پرورشگاه ایده روان‌پزشکان، دستیاران روان‌پزشکی، روان‌شناسان و پزشکان عمومی هستند.
در طول برگزاری همایش فضایی برای بحث و تبادل نظر در خصوص ایده‌ها طراحی شده است. به منظور هدفمندی بیش‌تر در روزهای باقی مانده تا شروع همایش، پیشنهاد می‌شود ایده‌ها در گروه مجازی زیر به بحث گذاشته شود و چند ایده‌ی برگزیده با رای اعضا با حضور کارشناسان ذیربط شامل نمایندگان مراکز تحقیقاتی و مراکز رشد جهت ارائه‌ی راهنمایی طبق برنامه‌ی زمان‌بندی شده به بحث و تبادل نظر گذاشته شود.(تاریخ 98/07/10)

https://chat.whatsapp.com/BYA2mILNn8tDSh1JCwYogl

دکتر حسن شاهرخی
دکتر شهره پوره
دکتر یسرا مرآتی

 

 

 

 


📋 قابل توجه نامزدهای جایزه‌ی استاد داویدیان (تاریخ 98/07/10)

لطفاً موارد زیر را مد نظر داشته باشید:

۱. آثار رسیده تنها در صورتی داوری خواهد شد که صاحب فعالیت یا نماینده گروه در جلسه حضور به هم رساند و در نوبت اعلام شده که طبق فهرست الفبایی تنظیم شده است به ارائه پیشنهاد خود بپردازد.

۲. جلسه داوری از ساعت ۱۴ تا ۱۷ روز پنجشنبه ۲۵ مهر ماه ۹۸ درمحل همایش سالیانه واقع در مرکز همایش‌های بیمارستان میلاد برگزار خواهد شد. حضور کلیه داوطلبان در تمام مدت جلسه الزامی است.

۳. برای هر اثر مجموعاً هشت دقیقه فرصت ارائه همراه با دو دقیقه فرصت برای پرسش و پاسخ در نظر گرفته شده است.‌

۴. نامزدها می‌توانند از شیوه‌های مختلفی چون سخنرانی، نمایش اسلاید، عکس و ویدیو یا دیگر روش‌ها برای ارائه‌ی ایده یا فعالیت خود استفاده کنند. کیفیت ارائه، ۲۰ درصد از نمره‌ی نهایی را به خود اختصاص خواهد داد.

 

 

 


 

📋 آغاز ثبت نام کارگاهها از 7 مهرماه  98  (تاریخ 98/07/06)

 


 

📋 رای گیری نامزدهای جایزه افشین یداللهی از 15 مهرماه آغاز می گردد . ( تاریخ 98/07/06)

 


📋 با تایید هیات مدیره محترم انجمن، ثبت‌نام همکارانی که در سال جاری دوره‌ی دستیاری خود را به پایان رسانده‌اند و به تازگی به جامعه روان‌پزشکی پیوسته‌اند رایگان خواهد بود. ( تاریخ 98/07/04)

 

 


 

📋 آغاز نظر سنجی جایزه افشین یداللهی از ۱۵ مهر روانپزشکان و دستیاران روانپزشکی (تاریخ 98/07/01)

 

 
 


📋 آخرین جلسه‌ی کمیته همایش انجمن علمی روان‌پزشکان ایران به منظور تدارک سی و ششمین همایش سالیانه دوشنبه ۱۱ شهریور ۹۸ برگزار شد.

در این جلسه پس از استماع گزارش داوری سمپوزیوم‌های رسیده توسط دکتر کاوه علوی سرپرست کمیته داوران، بحث در خصوص انتخاب سمپوزیوم‌ها در گرفت و در نهایت ۱۵ سمپوزیوم منتخب برگزیده شد.

 

 


 


📋 برای دریافت فایل هزینه های ثبت نام در کنگره لطفا کلیک نمایید


📋 خبری برای داوطلبان جایزه‌ی استاد داویدیان

داوطلبان جایزه می‌توانند تاییدیه‌ی مدیر گروه، رییس بیمارستان، یا شبکه‌ی بهداشت و درمان را پس از ۱۵ شهریور و تا مورخ اول مهرماه ۹۸ به طور جداگانه تحویل نمایند. این امکان البته تنها برای کسانی است که از مهلت تا پایان روز ۱۵ شهریور ۹۸ برای ارسال مقاله و معرفی ایده با فعالیت خود استفاده کرده باشند. این مهلت قابل تمدید نمی‌باشد.

 


📋 آغاز ثبت‌نام شرکت در سی و ششمین همایش انجمن علمی روان‌پزشکان ایران

با توجه به صدور مجوز همایش اختصاص امتیاز بازآموزی برای روانپزشکان و گروهی دیگر از رشته‌ها، ثبت نام همایش از امروز آغاز می‌گردد.

برای کسانی که تا روز همایش اقدام به ثبت نام کنند هزینه ثبت نام کمتر خواهد بود. جهت واریز می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید.

💥 شماره‌حساب بانک پاسارگاد، شعبه برج تهران 409.8100.490642.1
💥 شماره شبای بانک پاسارگاد، شعبه برج تهران 970570040911000490642001 IR
💥 شماره کارت بانک پاسارگاد، شعبه برج تهران  1425-0000-2970-5022

 


📋 خبری در مورد داوری کارگاه‌ها

با تصمیم کارگروه علمی همایش سی و ششم، کار ارزیابی و داوری کارگاه‌های پیشنهاد شده، توسط گروهی از همکاران از شهرهای مختلف و به سرپرستی دکتر سارا فرهنگ عضو هیات علمی گروه روان‌پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز انجام خواهد شد.

 


📋 گفتگوهایی روایت‌گونه بخشی تازه از سی و ششمین همایش سالیانه‌ی انجمن علمی روان‌پزشکان ایران است. در دو گفتگو از این سری گفتگوها، داستان زندگی حرفه‌ای دکتر محسن ارجمند و دکتر سپیده حبیب بررسی و روایت خواهد شد.


📋 برای اولین بار آیین نامه‌ی اعلام تعارض منافع در همایش سی و ششم تدوین شده و اجرا خواهد شد و سخنرانان باید پیش از سخنرانی خود هرگونه تعارض منافع احتمالی را بیان کنند.
آیین‌نامه‌ی اعلام تعارض منافع را می‌توانید مطالعه کنید.

آیین‌نامه‌ی اعلام تعارض منافع

 


📋 شیوه‌ی داوری و انتخاب سمپوزیوم‌های سی و ششمین همایش سالانه

#دکترامیرحسین جلالی‌ندوشن. دبیر علمی

چنان‌که در گزارش‌های پیشین آمد با وجود آن‌که برنامه‌ی نهایی سی و ششمین همایش ظرفیت حداکثر ۱۴ تا ۱۵ سمپوزیوم را دارد اما بیش از ۳۵ سمپوزیوم از طرف همکاران پیشنهاد شده است. در نتیجه کار داوری منصفانه و انتخاب درست و دقیق از میان این تعداد زیاد، کاری است دشوار و با ظرافت
از این‌رو از همکار محترم جناب دکتر کاوه علوی خواستم مسولیت بخش داوری سمپوزیوم‌ها را پذیرا شوند، که با لطف پذیرفتند.
دکتر علوی از میان اعضای کمیته‌ی علمی اعضایی را به عنوان کمیته‌ی داوری سمپوزیوم‌های ارائه‌شده به کنگره معرفی نمود.
اعضای این کمیته‌ی ۱۵ نفره با این هدف تعیین شده‌اند که هر سمپوزیوم توسط ۳ نفر ارزیابی شود و هر نفر ۶ سمپوزیوم را داوری کند. ضمنا افرادی که با علامت * مشخص شده‌اند، به‌عنوان کمیته‌ی مرکزی انتخاب شده‌اند تا به همراه دبیر علمی تصمیم‌گیری نهایی بر عهده‌ی آن‌ها باشد.

۱. دکتر مژگان خادمی
۲. دکتر فرزین رضاعی
۳. دکتر یوسف سمنانی
۴. دکتر مرتضی نخستین *
۵. دکتر آذرخش مکری
۶. دکتر کاوه علوی*
۷. دکتر شیوا ثریا
۸. دکتر محمدتقی یاسمی *
۹. دکتر زهرا میرسپاسی
۱۰. دکتر آفرین رحیمی موقر
۱۱. دکتر کتایون رازجویان
۱۲. دکتر شهاب شیرخدا
۱۳. دکتر آرش میراب‌زاده*
۱۴. دکتر محمدرضا خدایی
۱۵. دکتر مریم رسولیان*

 


📋 تازه‌ترین جلسه‌ی کمیته‌ی همایش انجمن علمی روان‌پزشکان ایران به منظور تدارک سی و ششمین همایش در تاریخ دوشنبه ۱۴ مرداد ۹۸ برگزار شد. در این جلسه بیش‌تر به امور اجرایی همایش پرداخته شد. در ادامه نیز دبیر علمی گزارشی از روند داوری مقالات و سمپوزیوم‌ها ارائه نمود. در همایش سال جاری هر مقاله را سه تا پنج داور و هر سمپوزیوم را دست کم سه داور ارزیابی خواهند کرد.

 

 


📋 دکتر مسعود احمدزاد اصل روان‌پزشک ایرانی که مدتی است در خارج از کشور زندگی می‌کند به عنوان مشاور، کارگروه علمی همایش سی و ششم را همراهی خواهد کرد. برای اولین بار و با ابتکار دکتر احمدزاد، آیین نامه‌ی اعلام تعارض منافع در این همایش اجرا خواهد شد و سخنرانان باید پیش از سخنرانی خود هرگونه تعارض منافع احتمالی را بیان کنند.
آیین‌نامه‌ی اعلام تعارض منافع به زودی به اطلاع سخنرانان همایش خواهد رسید.

 


📋 یادآوری خیلی مهم
برای شرکت‌کنندگان در جایزه‌ی استاد داویدیان

کسانی که خود را نامزد دریافت چهارمین جایزه‌ی استاد داویدیان می‌نمایند و کارها یا ایده‌های خود را جهت داوری ارائه می‌کنند حتماً باید بسته به محل فعالیت خود تاییدیه‌‌ای مبنی بر انجام کار یا تدوین ایده توسط خود را با امضای مدیر گروه روان‌پزشکی دانشگاه، رئیس بیمارستان یا رئیس مرکز بهداشت همراه با پیشنهاد خود به دبیرخانه‌ی سی‌ و ششمین همایش سالیانه‌ی انجمن علمی روان‌پزشکان ایران ارسال نمایند.

 


📋 اعلان مهم کمیته‌ی علمی همایش در مورد داوری‌ها

با توجه به آن که تعدادی از داوران محترم، تقاضای زمان بیش‌تری برای داوری مقالات یا سمپوزیوم‌های ارسال شده جهت بررسی را داشتند، مهلت داوری تا تاریخ ۲۵ مرداد ۹۸ تمدید گردید. از این رو برنامه‌ی علمی همایش تا تاریخ اول شهریور ۱۳۹۸ اعلام خواهد گردید.

 


📋 پایان مهلت دریافت مقالات و سمپوزیوم‌ها

مهلت دریافت مقالات و پیشنهاد سمپوزیوم‌ها و کارگاه‌ها ساعت ۲۴ روز ۱۵ تیرماه نود و هشت به پایان رسید و این مهلت تمدید نخواهد شد.
تنها استثنا برای سمپوزیوم‌های دستیاری بود که تا پایان روز ۲۷ تیرماه ۹۸ فرصت داشتند.

البته مهلت دریافت پیشنهادها برای جایزه‌ی استاد دکتر داویدیان که تا پایان روز ۳۱ مرداد ۹۸ می‌باشد.